O nás

O nás

Jsme komunitní mateřská škola pravidelně se podílející na akcích a projektech obce a aktivně spolupracující s rodiči. Sídlíme v blízkosti lesa a součástí školky je velká zahrada s moderními přírodními hracími prvky, což posiluje přírodovědné a ekologické zaměření školky. Součástí zahrady je altán sloužící jako přírodní učebna využívaná převážně předškoláky. Společně s dětmi se podílíme na pěstování některých druhů zeleniny, jahod a bylinek, které naše kuchařky využívají při přípravě jídla připravovaného pouze z čerstvých a kvalitních surovin.

Vyznáváme zdravý životní styl, a to nejen co se týče stravování, ale přístupu k životu obecně. Při práci s dětmi klademe důraz na individuální přístup a na rozvoj osobnosti dítěte, což podtrhujeme jednotnými pravidly ve všech třídách, a díky čemuž vytváříme bezpečné a rozvíjející prostředí pro děti. Podporujeme vzájemný respekt, toleranci, kreativitu, samostatnost a v neposlední řadě radost z pohybu. Věříme v pozitivní motivaci a učení se z vlastních chyb. Děti jsou v přímém kontaktu s našimi zvířátky, o které mohou pečovat a rozvíjet tak kladný vztah k přírodě.

Školka sídlí na dvou pracovištích. V hlavní budově se nachází pět tříd - jedna pro děti s odkladem školní docházky, druhá předškolní a tři pro děti ve věku 3-5 let, z čehož jedna je s přírodovědným zaměřením. Na detašovaném pracovišti v nově zrekonstruované budově staré školy jsou umístěny dvě třídy pro předškoláky. V průběhu školního roku využíváme možnosti zúčastnit se mnoha zajímavých přednášek, besed, výletů a kulturních akcí. Naším cílem je vychovat zdravě sebevědomé osobnosti ve všech směrech připravené na přechod do první třídy, ale také dobře zorientované ve „velkém“ světě, který je čeká za zdmi naší školky.