Pozdrav od paní učitelky Dany

Milé děti,

všechny vás zdravím do nového dne. Vidím, že většina z vás je doma a čekáte, o čem si dneska spolu budeme povídat. Znáte heslo: "Všude dobře, doma nejlíp?" Možná ho nyní slyšíte úplně poprvé, ale maminka s tatínkem ho znají jistě velmi dobře. Kde je vlastně doma? Co myslíte? Ano, tam kde bydlíme, kde se cítíme dobře, kde se nám líbí, kde je o nás dobře (díky rodičům) postaráno, kde jsme spokojení. Bydlíme doma a když někam jedeme, vracíme se domů. Když řekneme u nás doma, je nám dobře u srdíčka.

DOMA (Jiří Žáček)

Každý je doma tam, kde bydlí,

kde má své místo u stolu,

kde svou postel a svou židli.

Možná jste si zatím pořádně nestačily všimnout, jak to u vás doma vlastně vypadá. Jistě dobře znáte svůj pokojíček, kde má každá hračka své místo, kde odpočíváte, kde si hrajete sami nebo se sourozencem. Zkuste se porozhlédnout, jak to vypadá v ostatních místnostech. Věřím, že budete překvapené, co všechno vám uniklo :).

Ani dnes jsem pro vás nezapomněla natočit video: https://www.youtube.com/watch?v=xIYY1X0ApwY

Na závěr si zkuste podle instrukcí složit domeček a vybarvit jej podle svých představ. Budu se těšit na vaše práce, které mi můžete, pokud budete chtít, poslat mailem.

https://www.youtube.com/watch?v=Oa4wHFT68Bc