Pozdrav od paní učitelky Dany

Drak Koroňák

Milé děti, bylo nebylo jedno království, spíš bylo, než nebylo. A v tom království si všichni spokojeně žili (nutno přiznat, že někteří líp ;). Jednoho dne, kde se vzal, tu se vzal – až z daleké Číny přiletěl – zlý drak Koroňák. Nikdo nevěděl, proč vážil tak dalekou cestu přes hory, doly, pouště a moře, až do té doby, než vypustil do celého království miliony malých virulínů, které se množili a množili až zamořili celou zemi i svět. A co teď? Jak se bránit? Lidé dostali od krále a jeho rádců (většina byla pěkně vykutálená) samé dobré rady, jak se proti zlému drakovi chránit: často si mýt ruce mýdlem (dospěláci navíc dezinfekcí), nosit roušku nebo respirátor, jíst samé zdravé potraviny bohaté na vitamíny, především vitamín D, pravidelně sportovat a držet si dostatečný odstup jeden od druhého. Zlý drak dštil oheň ještě velmi dlouhou dobu, tak všichni jednou na začátku jara spojili své síly, táhli za jeden provaz, postavili se drakovi na odpor, až ho společně porazili.

 

https://youtu.be/0poWYjAK2u0

 

Na dráčka Koronáčka se také můžete podívat na tomhle videu, abyste viděli, jak vlastně vypadá a jak se proti němu dá bojovat: https://youtu.be/Q7lrIWCI9uM

Přiložené soubory: